Pożar budynku gospodarczego – Trzebień

W czwartek o godzinie 15.2o zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Trzebień. Po dojechaniu na miejsce akcji okazało się że pali się słoma która jest zmagazynowana na poddaszu budynku. W niebezpieczeństwie znajdowało się również mieszkanie które stanowiło zabudowę szeregową z budynkiem gospodarczym. Przed podaniem prądów wody odłączono zasilanie energii elektrycznej i zabezpieczono miejsce akcji. Gdy ogień został zduszony i częściowo opanowany, strażacy udali się na poddasze. Tam kilkanaście osób na zmianę zrzucało słomę na przemian przelewając ją dokładnie wodą. W trakcie akcji towarzyszył silny wiatr który utrudniał w usuwaniu szkód. Po zakończeniu działań gaśniczych całość sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej. Akcja trwała prawie 8 godzin. Na miejscu pracowały również: OSP Łęka Opatowska, OSP Trzebień, OSP Baranów, OSP Biadaszki, JRG Kępno.