Powiatowy dzień rodzicielstwa zastępczego – Ustronie

W Dworze Myśliwskim Ustronie koło Opatowa odbył się Piknik plenerowy „W rodzinie siła”, festyn rodzinny z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego oraz Dnia Dziecka.

Podczas pikniku wręczono podziękowania dla wszystkich rodzin zastępczych z terenu powiatu kępińskiego.

„Człowiek jest wielki nie przez to co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi” (Jan Paweł II)
Dlatego też za to, że otaczacie potrzebujące dzieci bezpieczeństwem, troską, czułością, ale przede wszystkim dzielicie się tym co najważniejsze –miłością pragnę Państwu z głębi serca podziękować. Dziękuję za trud i wysiłek jaki wkładacie w wychowywanie dzieci i młodzieży. Dziękuję, że się nie poddajecie, mimo że wiem, iż chwilami bywa ciężko. Dziękuję, że macie otwarte, piękne serca, że dzieci odnalazły u Was wspaniały ciepły dom i za to, że wychowujecie swoich podopiecznych na dobrych ludzi – powiedziała Z-ca Dyrektora PCPR w Kępnie Beata Kosędka.

W tym roku, po raz kolejny rodziny wytypowały pośród swojego grona Rodzinę Roku, w trzech kategoriach: Spokrewniona Rodzina Zastępcza, Niezawodowa Rodzina Zastępcza oraz Zawodowa Rodzina Zastępcza.
Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali:

Państwo Anna i Dariusz Machowiak,
Państwo Monika i Jacek Pelińscy,
Państwo Lucyna i Karol Kasprzak

Pamiątkowe statuetki za dar serca wręczyli: Starosta Powiatu Kępińskiego Robert Kieruzal, Wicestarosta Powiatu Kępińskiego Alicja Śniegocka oraz Z-ca Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie Beata Kosędka. W podziękowaniu za trud wychowania, dzieci z rodzin zastępczych przygotowały mini koncert gitarowy pod dyrekcją Jacka Klyty. Podczas Pikniku, dzieci mogły korzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich: dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, tatuarze, bańki mydlane, loteria fantowa, popcorn, wata cukrowa oraz lody. Piknik uświetniły też Powiatowe służby mundurowe: Komenda Powiatowa Policji z policjantem PYRKIEM oraz Komenda Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Opatowie. Stoisko swoich prac eksponował Warsztat Terapii Zajęciowej w Słupi pod Kępnem prezentując rękodzieło wykonane przez uczestników. W rytm gorących tańców integracyjnych porwała nas Szalona Ciotka Kaloria, przeprowadzając dla dzieci wiele ciekawych konkursów i animacji.Całość świętowania zwieńczył wspólny grill ze smakołykami zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

 źródło: radiosud