Otrzymanie najaśnicy z WORD-u

Dnia 23 września 2019r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Kaliszu w ramach wyróżnienia za działania ratownicze Prezes OSP Opatów – Marcin Bizuga wraz z dh Pawłem Makiełą odebrali nagrodę najaśnice do oświetlania miejsca wypadku. Urządzenie te zakupione przez WORD w porozumieniu z Zarządem Wojewódzkim ZOSP RP trafiły do 10 jednostek OSP w południowej Wielkopolsce – po jednym na powiat.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu, kolejny raz wspiera działalność służb ratunkowych w południowej Wielkopolsce poprzez współfinansowanie zakupu samochodów dla OSP jak również mniejszego sprzętu, które regularnie trafiają do wybranych w poszczególnych powiatach jednostek.

Najaśnica, to mocne i niezależne źródło światła, wyposażona w akumulator i przy pełnym naładowaniu pozwala na kilkugodzinną pracę.